Sprzęt piłkarski i akcesoria

sprzęt piłkarski
,

Piłka nożna jest bardzo popularnym sportem na całym świecie. Wywołuje wiele emocji podczas kibicowania oraz dostarcza niesamowitą rozrywkę. Ma swoich zwolenników na całym globie, którzy uprawiają ten sport zarówno profesjonalnie jak i amatorsko. Do piłki nożnej nie wystarczy tylko talent, ale konieczne są także treningi przez wiele lat. Porządny sprzęt do treningu ułatwi naukę oraz nabywanie wielu zdolności. Jaki sprzęt piłkarski wybrać, żeby odczuwać radość z gry oraz podnieść swoje umiejętności piłkarskie? 

Niezbędny sprzęt do gry

Od poszczególnej piłki zależy dynamika oraz komfort z gry. Piłki dzieli się ze względu na przeznaczenie. Do gry na hali piłki są wykonane z dużej ilości pianki oraz są nieco mniejsze od tradycyjnych piłek, co pozwala na osiągniecie lepszej kontroli. Piłki do gry na zewnątrz mają inny rozmiar, który oznacza się cyframi arabskimi. Wyróżnia się  3,4, i 5. Piłka o rozmiarze 5 jest największa, ma największą masę i jest najpopularniejszym modelem.

Piłki mają także różne przeznaczenie w zależności do warunków atmosferycznych. Niektóre z nich mają lepszą zdolność do absorbowania wody przy deszczowych pogodach.

Warto wspomnieć, że sposób wykonania oraz rozmieszczenie szwów wpływa na wytrzymałość piłki. Piłki zszywane ręcznie cechuje dobra wytrzymałość.

Bramki do piłki nożnej- to podstawowy sprzęt piłkarski do treningu dla każdego zawodnika grającego w piłkę nożną, klubów oraz szkółek piłkarskich. Dobrej jakości bramka ze względu na zapotrzebowanie takie jak do ogrodu czy na profesjonalne boisko jest niezbędnym elementem w rozwijaniu zdolności piłkarskich. Ważna jest odporność na warunki atmosferyczne, a także łatwy i szybki montaż. Ze względu na wiek gracza oraz cel dostępne są różne rozmiary bramek.

Ubiór piłkarski

Buty/ korki do piłki nożnej- przyniosą wygodę oraz zadbają o twój komfort na boisku. Odpowiednie dopasowanie butów do powierzchni jest kluczowe. Turfy są stworzone na sztuczną powierzchnię. Korki natomiast ze względu na dobrą przyczepność będą odpowiednie do trawiastej murawy.

Stroje do piłki nożnej- dobry oraz porządny materiał zapobiega szybkiemu rozerwaniu, a także umożliwia swobodne oddychanie skóry. Jest to ważny aspekt, jeśli chodzi o upalne dni. Dobrej jakości strój nie zblaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Bramkarz musi posiadać rękawice, które amortyzują strzały.  Elastyczne getry ułatwiają naciągnięcie na ochraniacze.

Sprzęt piłkarski do treningu oraz inne akcesoria

Stożki treningowe- ten sprzęt treningowy piłkarski jest idealnym materiałem szkoleniowym. Stożki występują w różnych rozmiarach, a także kolorach. Pomogą w rozwijaniu umiejętności dryblingu, a także wielu innych.

Manekiny- pomagają bardziej odwzorować rzeczywiste warunki piłkarskie niż stożki. Przez ostatnie lata stały się przydatnym sprzętem treningowym do ćwiczenia stałych fragmentów gry i nie tylko.

Drabinki szybkościowe- ulepszą kondycję oraz prędkość biegu piłkarza. Idealny do polepszenia sprinterskich umiejętności.

Siatki z celami- te siatki ułatwią naukę celności strzałów. Można je zamontować w różne części bramki, dzięki temu treningowi można zaskoczyć nie jednego bramkarza finezyjnym strzałem.

Opaski oporowe-  element treningu pozwalający zwiększyć siłę nóg oraz intensywność treningu.

Słupki do slalomu- jedna z ciekawych inicjatyw do treningu zwinności, szybkości i równowagi. Poprawia umiejętności dryblingu z piłką.

Piłkochwyty- zapewnią komfort gry i zaoszczędzą czas. Zatrzymując piłkę przy niecelnych strzałach nie będzie potrzebne bieganie za nią.

Reboundery- rozwiązanie dla zawodników mających na celu poprawę wolejów oraz odbijania główką. Wyćwiczy to zwinność oraz szybką reakcję zawodnika na każdą sytuację, która wydarzy się na boisku. Stosowane również do treningu bramkarskiego. Reboundery są dodatkiem do piłkarskiego sprzętu treningowego.

Sprzęt piłkarski dlaczego jest tak ważny?

Odpowiedni sprzęt piłkarski treningowy może zażegnać wielu kontuzjom, a także zwiększyć radość z gry oraz treningów. Z tego powodu każdy piłkarz powinien posiadać dobrej jakości oraz dopasowane akcesoria do treningów. Dobra rozgrzewka jest bardzo ważna u wszystkich piłkarzy, którzy chcą stale polepszać umiejętności. Do tego niezbędne jest kupienie odpowiedniego sprzętu  piłkarskiego. Dobre dopasowane buty oraz dodatkowe akcesoria ułatwią treningi.